317th Scythers

317th Scythers

• October 23, 2018, 02:52:43 am
  • Welcome, Guest
Advanced search  

News:

SMF - Just Installed!

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Max Payne 3  (Read 1401 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
Max Payne 3
« on: February 28, 2012, 10:59:11 pm »

O ile Max Payne 2 był pod względem fabuły i klimatu świetny o tyle jakoś nowy Max Payne 3 wydaje mi się, że będzie znacznie bardziej dla casuali. Mam nadzieję, że Rockstar tego świetnego dzieła nie spieprzy.
http://gamezilla.komputerswiat.pl/gry/max-payne-3
Tu znajdziecie sporo informacji na temat gry. Za jedno już Rockstara ubóstwiam. Jak się dowiedziałem, że konsolowcy dostaną gorszą grafikę to moja reakcja była następująca :

:D
Mam nadzieję, że może kiedyś zbiorę na tego PC w końcu i sobie pyknę bo mechanika gry ( z tego co widać na filmikach ) może być bardzo fajna ( zresztą już w Max Payne 2 była bardzo dobra gdy ta gra wyszła ;P ).
Zdecydowanie dla mnie jeden z najlepszych tytułów jakie nas czekają w 2012r.

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
Re: Max Payne 3
« Reply #1 on: April 24, 2012, 07:09:03 pm »

Minimum System Requirements
Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 5200+
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 35 Gb free
Video Memory: 512 Mb
Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 3450
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive
Recommended System Requirements
Processor: Intel Core i7 @ 3.06 GHz / AMD FX-8150 @ 3.6 GHz
Memory: 8 Gb

Hard Drive: 35 Gb free
Video Memory: 2 Gb
Video Card: nVidia GeForce GTX 680 / ATI Radeon HD 7970
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 11
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive

HOLY SHIT O_O
Jakby co to HD7970 kosztuje ok. 1800zł a GTX 680 ~2000zł ... Coś czuję że ostro skopali optymalizację. Na niektórych portalach można przeczytać, że zalecana ilość RAM'u - 16GB :shock: ... Wolę nie myśleć jakie wymagania będzie miało GTA V.
Co prawda minimalne wymagania są ok tylko ciekawe jak to na minimum wygląda...
« Last Edit: April 24, 2012, 07:12:14 pm by \^AMG^/ »

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: April 26, 2012, 02:35:26 pm »

Wymagania - fakt - są "lekko" przegięte...

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: October 30, 2012, 09:58:43 pm »

Dobra bo zostawiłem topic pusty :P
Przeszedłem Singla jakiś czas temu. Jest wręcz niesamowity. Fabuła, klimat - wielkie brawa dla Rockstara. Na prawdę zrobili coś wspaniałego. Dawno w tak dobrego Singla nie grałem - przypominają mi się stare gry.
Doskonale wczuwamy się w bohatera - Maxa ( nie jest tłumaczony język latynosów i nie wiemy co oni mówią tak samo jak nasz bohater ). Czasami możemy się wręcz poczuć jak on, zrozumieć go itp. Teksty, dźwięki to prawdziwy majstersztyk :D

Co do optymalizacji to wyszło im to nadzwyczaj dobrze. Gra bardzo dobrze korzysta z wielordzeniowości, i na moim już kilkuletnim tak naprawdę komputerze poszło na high przy 1920x1080 z wyłączonym AA bardzo płynnie - spadków żadnych nie miałem. Już GTA IV miało wyższe wymagania. Duży plus.
Nowy bullet time bardzo fajnie rozwiązany. Niesamowicie to wygląda jak w spowolnieniu możemy zobaczyć jak nasza kula/kule wręcz przeszywają przeciwników.
Bardzo miłym akcentem jest również brak jakiejkolwiek regeneracji życia - stare gry dalej się przypominają :]. Nie ma to jak cofać się do poprzednich pomieszczeń w poszukiwaniu apteczek czy amunicji ( ! ). Tak właśnie amunicji. Jest to jedyna gra w którą grałem od wielu lat, gdzie amunicja jest na prawdę bardzo potrzebna i często było tak że w trakcie walki mi się po prostu skończyła - szybko się z niej 'wypruwamy'.
Także jak ktoś szuka czegoś fajnego z dobrą fabułą to polecam. Na prawdę warto. Kampanię przechodziłem ok. 9-10 godzin.
« Last Edit: October 30, 2012, 10:00:30 pm by \^AMG^/ »

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: November 12, 2012, 07:41:47 pm »

Zapomniałem jakiegoś podsumowania z formie oceny zapodać -
Grywalność - 9/10
Audio ( dźwięki ) - 9/10
Audio ( muzyka/soundtrack ) - 11/10    :)
Wideo - 9/10
Optymalizacja - 7/10    - Jak na Rockstara i dzisiejsze czasy bardzo dobra :) Chodź jestem pewien, że sporo z was mogłoby dać niższą ocenę, jednak na prawdę grałem w sporo nowszych i starszych gier i ta jest na prawdę dobrze ( nie bardzo dobrze, ale dobrze :D ) zoptymalizowana. Stąd też taka ocena ( optymalizacja w moim mniemaniu to stosunek wymagań gry do jakości grafiki )
Fabuła - 9/10
Klimat - 8/10

Ogólna ocena - 9/10

Jak dla mnie bezsprzecznie gra roku.
« Last Edit: November 12, 2012, 07:44:04 pm by \^AMG^/ »

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: November 13, 2012, 09:45:28 am »

Grą roku jest Dishonored :P JAPA

Może sięgnę, kiedyś - dawno temu grałem w Maxa, ale to dawno było, jeszcze za czasów dinozaurów kiedy ta marka nie była jeszcze taka kultowa, a jej renoma dopiero się tworzyła. Przychylam się też do opinii że nowy Max jest zbyt kolorowy, zamiast wsadzać go do Brazylii (czy gdzie tam się akcja toczy) powinni bardziej przyziemne lokacje wybrać, tak aby trzymać się w dużej mierze pierwowzoru i tego charakterystycznego klimatu noir.

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: November 13, 2012, 07:00:12 pm »

Nie grałeś dlatego masz taką opinię.
Powiem tyle, że nie zwraca się na to uwagi. Fabuła, dialogi bohatera, to wystarczająco 'przytłaczający' element i wcale nie czuje się braku ciemnych, nocnych misji ( w MP 3 są retrospekcje w NY i tam się właśnie odbywa misja w nocy - potem z powrotem do Brazylii i jakoś mi nocy nie brak :P ).
Zresztą jest też kilka misji w Brazylii które odbywają się w nocy :) Na prawdę ten element to szukanie dziury w całym. Przynajmniej mi to kompletnie nie przeszkadzało.

Ponadto MP3 jest królem pod względem soundtracka nie tylko jeśli chodzi o grę wydaną w 2012 ale jeśli chodzi o gry w ogóle. Bardzo to cieszy bo ostatnio pod tym względem jest wyjątkowo słabo :/
« Last Edit: November 13, 2012, 07:03:07 pm by \^AMG^/ »

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: November 14, 2012, 01:10:17 pm »

Szczerze ? Grałem na konsoli, fakt że nie długo bo jakieś 2h z hakiem, ale wystarczyło to żeby powiedzieć iż jest to dobra gra, ale stary Max bardziej mi przypadł do gustu jednak.

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: November 14, 2012, 05:00:54 pm »

No właśnie, a to trzeba nałożyć słuchawki, odciąć się ogólnie na chwilę od świata, odpalić MP3 i spróbować wczuć się w bohatera ( gra bardzo to ułatwia zresztą ).
Na konsoli to tylko w wyścigówki i bijatyki da się grać, żeby nie stracić tego co gra chce przekazać :D

Dla mnie ciężko jest powiedzieć który max jest lepszy, ten czy starszy. Dla mnie są oni identyczni, tylko są po prostu w innym miejscu. Jak się gra misje w NY to masz wrażenie, że gdyby nie grafika/efekty to tak jakbyś grał w starego MP. Na prawdę rzadko udaje się tak dobrze odświeżyć starą, kultową i bardzo dobrą grę. Jak na razie udaje się to tylko Blizzardowi ( Starcraft II/Diablo ) i właśnie Rockstarowi. Bo zrobili praktycznie starą-nową grę dodając tylko to co dzisiejsza technologia oferuje, nie niszcząc przy tym tego gameplayu który oferował pierwowzór. Niby banalnie proste ale jak widać mnóstwo firm się na tym wychrzania.

Słuchając dialogów, oglądając całe cut-scenki w MP3 tak się można w bohatera wczuć, że nie ważna jest jasność otoczenia gry. Charakter jaki od startu 'wstrzykuje' nam Rockstar cutscenkami powoduje że na to na prawdę się nie zwraca uwagi, a im więcej grasz tym bardziej sobie zdajesz sprawę, że czepianie się kolorów/pory dnia to banał.

Bardziej mi to przypomina interaktywny, świetny film bo do tej pory nie grałem jeszcze w grę w której aż tak można się zjednoczyć z głównym bohaterem.
W MP2 o tyle było z tym gorzej że raz graliśmy Moną a raz tym Maxem i w sumie wczuwaliśmy się w klimat, fabułę ale w samego bohatera nie aż tak mocno jak to jest zakreślone w 3 części.

Zresztą co ja tu się będę wypisywał, musicie przejść w ciszy i harmonii to pewnie zrozumiecie co mam teraz na myśli :)
« Last Edit: November 14, 2012, 05:05:48 pm by \^AMG^/ »

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
« Reply #9 on: November 15, 2012, 11:40:22 am »

Może kiedyś przy okazji się zabiorę porządnie za ten tytuł. Na razie sobie go jednak odpuszczam.
Konsole w sumie nie tylko się nadają do wyścigówek i bijatyk, bo sporo tytułów jest na nich, w które bym pograł a których nie ma na PC, z kolei które to tytuły spokojnie mogłyby się znaleźć na blaszakach, ale takie "widzimisie" wydawców jest, że za to kasę biorą żeby gra się ukazała na daną platformę jako EX  :roll: A Rockstar to niech wpierw się nauczy przenosić porządnie gry na Piece, bo przy niektórych ich produkcjach woła to o pomstę do nieba. Z resztą: Rockstar i Ubisoft, obaj siebie warci...

Chrzysztof

• 317th Scythers
  • Level 3
  • *
    • View Profile
« Reply #10 on: November 15, 2012, 11:42:42 am »

Ja bym pograł w np. Killzone no ale nie da rady bo exclusive.
Some says that “polish are born to be hero” , other says “Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few” we only know that’s our name is
Polish Division  [317th]-Scythers

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: November 15, 2012, 02:52:08 pm »

GTA IV tylko mocno dało znać o słabej optymalizacji.
Max Payne 3 jest na prawdę nieźle zoptymalizowany. Doskonale korzysta z wielordzeniowości/wielowątkowości. Może na 2 rdzeniach będą jakieś problemy, ale na 3/4 powinien być spokój ( co jak pokazuje właśnie np. GTA IV niestety nie jest oczywistością... )
http://pclab.pl/art51585-3.html
4 tabelka.
Jak widać pokazuje jak sprawują się słabsze CPU. Trzeba wziąć pod uwagę rozdzielczość i detale. Ja grałem na high/veryhigh ( ultra nie mogłem bo brak DX 11 ) a gra i tak wyglądała bardzo ładnie no i fps nie spadał :P
A są takie gry, w których różnicy między 2/3/4/6 rdzeniami praktycznie nie ma. Także akurat w MP3 Rockstar dobrze zadbał o optymalizację wielowątkową.

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
« Reply #12 on: November 15, 2012, 06:25:20 pm »

Mnie bardziej chodziło o L.A. Noire niż GTA IV :P
Gra jako tako działa, ale naprawdę, ograniczenie jej do max 30 klatek to lekka przesada, poza tym nawet przy dobrym kompie potrafi nieźle przyciąć...

O tym że Max Payne 3 został całkiem dobrze przeniesiony na PC to czytałem, swego czasu na każdym prawie portalu o tym trąbili :P

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #13 on: January 10, 2016, 07:22:44 pm »

Jak ktoś jeszcze nie grał, a nie ma co robić niech obejrzy to ->
http://tvgry.pl/?ID=6002
Myślę, że to go przekona. Zgadzam się z autorem tego filmu w 100%. Max Payne 3 to jedna z najbardziej niedocenionych produkcji... Niestety.

Pages: [1]   Go Up