317th Scythers

317th Scythers

• December 16, 2018, 06:38:46 am
  • Welcome, Guest
Advanced search  

News:

SMF - Just Installed!

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Freelancer - 'X' Anniversary  (Read 2936 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
Freelancer - 'X' Anniversary
« on: March 06, 2013, 12:14:47 pm »

Dziesięć lat temu, roku pańskiego 2003 dokładnie 3 Marca do sklepów na Świecie (głównie chodzi o USA i Kanadę, w Europie Zachodniej był bodajże dzień obsuwy) trafił Freelancer. Produkcja, która jak wiecie przeszła długą drogę, od czasu gdy powstał pierwszy zamysł jej stworzenia. Data premiery w Polsce odbyła się 23 Maja, gdyż był problem ze znalezieniem dystrybutora na nasz kraj.

Co ciekawe, Microsoft nadal podtrzymuje stronę dla tej gry:

Dziś jest oczywiście tylko echem niegdysiejszych sukcesów, fajnie jednak, że ma swoich fanów, czego dowodzą jeszcze istniejące serwery mimo wyłączenia przez Microsoft globalnego i małe ale w miarę zwarte community. Wiele gier jednak zostało zapomnianych, porzuconych i skończyło w odmętach internetu pod postacią screenshotów i nielicznych filmików. Freelancer i tak już swoje zrobił zarówno dla branży i dla gatunku. Zostanie dla nas grą wyjątkową, która wyrwała nam z życiorysu ładnych parę lat, przegranych tygodni, nieprzespanych nocy i dla niektórych - pół przytomnych poranków w pracy po naparzaniu do 4-5 rano :D
Takich gier już dzisiaj nie ma. Takich gier się dziś nie robi. Sam gatunek Space-Sim-Arcade podupadł. A Freelancer nigdy nie doczekał się godnego następcy, ani kontynuacji mimo iż swego czasu chodziły plotki o nim (Projekt: Lone Star).
Dziś grę ciężko już dostać. W sklepach praktycznie jej nie ma, pozostaje e-Bay, Allegro lub tym podobne. Microsoft powinien zrobić jakiś update (np. podciągnąć tekstury do HD) i wypuścić grę jako freeware :P Na pewno częściowo by odżyła, ludzie lubią się rzucać na takie rzeczy.

Dzięki wszystkim za całokształt  :thumbleft: :thumbright:
Czekamy zatem - jak to się określa - na duchowego spadkobiercę FLa którym może okazać się Star Citizen. Czas pokaże...
« Last Edit: March 02, 2014, 04:10:11 pm by conrad b. hart »

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
Re: Freelancer - 'X' Anniversary
« Reply #1 on: March 06, 2013, 02:11:33 pm »

Na HC jakiś event z tej okazji szykowali, ale kogo to teraz interesuje...

Dracco

• Music Lover
  • 317th Engineering
  • Level 4
  • *
    • View Profile
    • New state of conscious
« Reply #2 on: March 06, 2013, 07:41:58 pm »

Gra niestety troszkę podupadła :/. Gra, która nas wszystkich zgrupowała, która dała nam lata zajebistej rozrywki i zarwanych nocy. Dziękujemy!

\^AMG^/

• Redactor
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: March 06, 2013, 10:52:48 pm »

Tzn tak. Jeśli na HC zrobia w koncu update moda i dodadzą w pełni działający anti-cheat, taki, że nawet zonefighter to potwierdzi, że nic nie może uruchomić to może nawet wrócę.
Na obecną chwilę nawet nie ma sensu.

Dracco

• Music Lover
  • 317th Engineering
  • Level 4
  • *
    • View Profile
    • New state of conscious
« Reply #4 on: March 06, 2013, 11:26:53 pm »

Tia, ja chciałem wrócić, ale jak powalczyłem trochę z Raubvogelem to mi się odechciało powrotu... Sama gra natomiast wymaga też sporo pracy, bo o ile my byśmy bez problemu wrócili, to nowi gracze wolą słit grafikę lub UltraFulChaDe 8640p. Ehh, ja chcę Freelancera 2 :/.

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: March 07, 2013, 12:51:02 am »

Tu nie chodzi też o grafikę, ale głównie o to że trzeba trochę zaangażowania i własnych umiejętności żeby coś w tej grze osiągnąć. Poznanie systemów + statków i ich możliwości + uzbrojenia konwencjonalne (działka) + uzbrojenie dodatkowe (rakiety, torpedy, waspy itp.) - trzeba się z tym zaznajomić, no i oczywiście sama nauka latania. Dzisiaj ludzie są wygodni, nie chce im się za bardzo uczyć, bo i po co jak w innej grze wykupuje się skill, który coś tam za nich robi. A samo wykupienie odbywa się za realną kasę, bo nikomu się nie chce tyrać na misjach w grze i zarobić na to wirtualną walutą. Tak jest prościej, szybciej i wygodniej. Typowe dla dzisiejszych graczy. Jakiś może procent z nich podejmie wyzwanie, ale to naprawdę będzie niewiele.
Tak to wygląda.

grekow

• 317th Scythers
  • Level 2
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: March 07, 2013, 09:20:39 am »

To byly czasy hmm , a ile kasy tam bylo  ;)
 Z Adasiem juz od  5-tej rano kase  walilismy  ;)
Dzieki tej grze mialem zaszczyt Was poznac, z utesknieniem czekam na podobna gre oby nie na prözno     
« Last Edit: March 07, 2013, 09:44:36 pm by grekow »

ADS

• Veteran II
  • Level 3
  • *
    • View Profile
Freelancer - 'X' Anniversary
« Reply #7 on: March 08, 2013, 07:13:52 pm »

Fakt, w żadnej grze nie siedziałem tyle co w fl. Mimo prób zaadaptowania naszej grupy do innych gier w których był możliwy coop to tylko fl zdołał nas ze sobą utrzymać mimo różnic które nas dzielą.

Ko[M]aR

• 317th Engineering
  • Level 4
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: March 09, 2013, 06:38:41 pm »

Kurde, tez chciałem coś napisać ale wy już to wyskrobaliscie... więc:

-||-

no i racja, poczekajmy zobaczymy co czas pokaże :]

conrad b. hart

• 317th Engineering
  • Level 5
  • *
    • View Profile
« Reply #9 on: May 23, 2013, 01:54:41 pm »

Nadejszła ta wiekopomna chwila :D
10 lat temu, 2003 roku (a był to Piątek panowie) po pracy z wywieszonym ozorem rzem leciał do sklepu Nie Dla Idiotów xD po zajebiście duże pudełko z gierą na której była wdzięczna cena 189.99 PLN  :lol:

ADS

• Veteran II
  • Level 3
  • *
    • View Profile
« Reply #10 on: June 02, 2013, 08:19:06 pm »

Mój jubileusz mija co prawda dopiero na początku października ale chciałbym zwrócić uwagę na to że po tej grze widzę jak szybko się starzejemy :P

Dracco

• Music Lover
  • 317th Engineering
  • Level 4
  • *
    • View Profile
    • New state of conscious
« Reply #11 on: June 08, 2013, 07:24:09 pm »

Tak troszeczkę ;).

Pages: [1]   Go Up